Ina Pasaż

W Stargardzie przy ulicy Piłsudskiego trwa budowa nowego pasażu handlowo-usługowego. Od kilku dobrych miesięcy na ogrodzeniu budowy wiszą bannery reklamujące „Pasaż INA”. Spotkaliśmy się z prezesem spółki 2 Group – Dariuszem Bujniewiczem, aby zadać mu kilka pytań dotyczących inwestycji.

Otwarcie Pasażu Ina planowane jest na jesieni. Dziś jednak nie wiadomo jeszcze, czy odbędzie się to we wrześniu czy listopadzie.

„Celujemy raczej w początek jesieni niż jej koniec. Oficjalne otwarcie będzie zależało także od najemców”.

Łączna powierzchnia usługowo-handlowa pasażu to 1500 metrów kwadratowych. Ostateczna liczba lokali nie jest jeszcze ustalona. Inwestor planuje dostosować ich powierzchnię do wymagań najemców. Ich liczba oscyluje w granicach 20-30.

„Najprawdopodobniej w Pasażu Ina swoje miejsce znajdzie około 25 najemców. Każdy z nich ma różne potrzeby, dlatego też już na etapie budowy chcemy dostosować powierzchnię tak, aby była odpowiednia dla każdego najemcy. Chcemy również zoptymalizować pasaż tak, aby nie było wewnętrznej konkurencji pomiędzy najemcami, a wręcz przeciwnie – żeby branże wzajemnie się uzupełniały”.

W środku pasażu zaplanowany jest parking na 30 miejsc postojowych, do którego prowadził będzie wjazd od ulicy Mickiewicza. Cena wynajmu za metr kwadratowy oscyluje od 35 do 90 zł i jest zależna od położenia lokalu w pasażu.

Na pytania o firmy, które na pewno będą mieć swoją siedzibę w nowym pasażu oraz o plany komercjalizacji prezes Bujniewicz odpowiada:

„Na dziś mogę powiedzieć tylko o firmie zajmującej się instalacją wyposażenia tzw. inteligentnych domów. Ona też będzie instalowała system w całym pasażu. Mamy dużo potencjalnych najemców, zgłaszają się też ciągle nowi – jednak umowy będą zawierane po zoptymalizowaniu całości pasażu w aspekcie działalności prowadzonych przez najemców w taki sposób, aby uzyskać maksymalny efekt synergii. Najemcy mają ze sobą nie konkurować, a paleta proponowanych przez najemców usług i produktów ma wzajemnie się uzupełniać. Zależy nam jeszcze na pozyskaniu najemcy chcącego prowadzić w naszym pasażu restaurację z ogródkiem restauracyjnym wewnątrz kwartału.”

Plac budowy – Pasaż Ina

Krotką rozmowę z prezesem Dariuszem Bujniewiczem prowadził Sebastian Czajkowski.
Bezpośredni kontakt do biura sprzedaży Pasażu INA – www.ina.mdb.pl.

Autor: admin